آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

با تولید یک سامانه ساخت داخل مواد مغذی پساب به کود تبدیل می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از تیم‌های حاضر در نخستین فراخوان نوپاهای همگرا

موفق به ساخت سامانه‌ای شده است که با تصفیه پساب هر کارخانه‌ای مواد مغذی موجود در آن را به کود تبدیل می‌کند.

انتشار فراخوان نوپاهای همگرا توسط مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسیر حرکت استارتاپ های این حوزه را هموارتر کرده است تا محصولات آنها با حضور سرمایه گذاران وارد بازار شود. در حال حاضر با پایان یافتن دومین فراخوان فرصتی مهیا شده است تا استارتاپ های این حوزه توانمندتر شوند.

حضور در نخستین فراخوان برای استارتاپ ها دستاوردهایی داشت که می توان به جذب سرمایه گذار برای توسعه محصول آنها اشاره کرد. همچنین یکی از استارتاپ های منتخب حاضر در این دوره از فراخوان عنوان برگزیده دوم رویداد اینوتکس پیچ نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2019 را از آن خود کرد تا در نمایشگاه استارتاپی مونیخ نیز حضور داشته باشد. این استارتاپ با همگرایی زیست فناوری، فناوری نانو و مواد پیشرفته به تصفیه پساب هر کارخانه ای کمک می کند.

 

به گفته احمد سلسبیلی مدیر این استارتاپ، این سامانه تصفیه پساب در حال حاضر به صورت پایلوت در دو دامداری در اصفهان، پارک علم و فناوری پردیس و شهریار نصب شده است. از مزیت های استفاده آن این است که مواد مغذی در پساب را جداسازی می کند و در نهایت این مواد به کود تبدیل می شوند. پس این اقدام یک ارزش افزوده را به همراه دارد. زیرا علاوه بر تصفیه پساب به تولید کود به عنوان یک ماده با ارزش بالا منجر می شود.

 

وی همچنین بیان کرد: تولید تولیدی به این روش یک کود کامل محسوب می شود که هر سه عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم را دارا است. کودهای کامل قیمت جهانی بالایی دارند و با این اقدام علاوه بر تولید ارزان تر آن، حتی قابلیت رقابتی را نیز دارا است. در حال حاضر کشورهای محدودی همچون بلژیک، کانادا،امریکا و هلند از این فناوری برخوردار هستند.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search