آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

صنعت با کوره‌های تیوبی ساخت داخل داغ شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان:

صنعت با کوره‌های تیوبی ساخت داخل داغ شد


انتقال حرارت یکنواخت و دقیق به عنوان یکی از نیازهای صنعت توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و با تولید کوره‌های تیوبی تحت خلأ تأمین شده است.

دروازه ورود به تولید صنعتی، تجهیزاتی است که به یک محصول کارآمد منجر شود. در دسترس نبودن تجهیزات، باعث می‌شود تا خلق یک محصول دقیق و کارآمد با مشکل مواجه شود.سامانه‌های خلأ و سیستم‌های لایه نشانی و عملیات حرارتی، کوره های خلأ و منبع تغذیه بخشی از تجهیزات مورد نیاز صنایع است. این محصولات به دست فعالان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان تولید و مورد استفاده صنایع قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تسنیم کیمیای سیستم بیش از 50 نوع محصول را دستاورد فعالان فناور مستقر در این واحد دانش‌بنیان دانست و گفت: کوره های خلأ و سامانه‌های عملیات حرارتی، لایه نشانی، منبع تغذیه با توان های متنوع بخشی از تولیدات این شرکت دانش‌بنیان است.

حمیدرضا پارسا، از «کوره تیوبی تحت اتمسفر» به عنوان یکی از این تولیدات نام برد و گفت: کوره تیوبی تحت اتمسفر در سه دمای 1200، 1500 و 1700 درجه سانتی گراد و در ابعاد حرارتی تک منطقه، دو منطقه و سه منطقه حرارتی با سیستم کنترل و پایش جداگانه عرضه شده است.

مدیرعامل تسنیم کیمیای سیستم با بیان این‌که کوره القایی تحت خلأ بخش قابل توجهی از واردات محصولات صنعتی را به خود اختصاص می‌داد اما اکنون به یک محصول کاملا بومی بدل شده است گفت: اگرچه نمونه‌های خارجی این محصول، هزینه بالای واردات و ارزبری را به خود اختصاص می‌داد، اما تلاش کردیم با یک محصول بومی نیاز کشور به واردات این محصول را برطرف کنیم.

وی با بیان این‌که کوره تیوبی تحت خلأ باید بتواند دما را به طور یکنواخت منتقل کند، گفت: با استفاده از این دستگاه، دما به طور یکنواخت در منطقه مشخص متنقل می‌شود و می‌توان دمای نمونه را کنترل کرد. سامانه کنترل و پایش دمایی این کار را انجام می‌دهد.

پارسا همچنین نمایش لحظه‌ای، امکان ارتباط با نرم افزارهای نمودارگیری و ارسال داده‌ها را از ویژگی‌های این محصول دانش‌بنیان دانست و گفت: علاوه بر ویژگی‌های تعاملی و نرم‌افزاری، جلوگیری از اتلاف انرژی با عایق بندی کوره تیوبی تحت اتمسفر مورد توجه بوده است. این عایق‌کاری، مصرف برق و هدررفت حرارت را نسبت به نمونه‌های مشابه، به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search