آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

زمینه گسترش فناوری چاپ زیستی در کشور فراهم شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری نخستین رویداد چاپ زیستی کشور فرصتی ایجاد کرده

تا ضمن برداشتن گام‌های بلند در تولید محصول زیستی پرینت شده، دستگاه‌های چاپگر سه بعدی در اختیار تیم‌های مستعد دانشگاهی قرار گیرد.

شنیدن اخبار حوزه تولید بافت های زنده با فناوری چاپ سه بعدی آینده ای روشن پیش روی بیماران پیوند اعضا قرار داده است. محققان در این حوزه خبرهای دلگرم کننده ای را منتشر کرده اند. البته چاپ سه بعدی اجزای آناتومی انسان ایده جدیدی نیست. فرض اصلی آن قرار دادن سلول‌های صحیح داخل پلیمر یا ژل، چاپ آنها با یک ساختار سه بعدی و پس از آن اجازه دادن به رشد سلول‌ها در موجود زنده است. اگر بتوان به چنین شاهکاری دست پیدا کرد چاپ سه بعدی اندام های انسان می‌تواند یک منبع از اندام‌ها برای بیماران پیوندی ارائه دهد و نیاز به اهدا کننده را حذف کند.

پس تولید بافت های زنده و قابل پیوند در محیط های آزمایشگاهی راه حلی برای افرادی است که در لیست انتظار پیوند قرار دارند. فعالیت محققان و دانشمندان در این حوزه به موفقیت هایی رسیده است اما تلاش ها برای ساخت بافت با هندسه و سلول هایی مشابه بافت بدن همچنان ادامه دارد. روش چاپ سه بعدی زیستی از جمله راه حل های نوین در این زمینه است که امکان قرار گیری سلول و مواد مختلف را در هندسه ای مشابه بافت های بدن فراهم می کند.

 

اما در کشورمان برای توسعه فعالیت ها و تسهیل روند تولید محصول در این حوزه با همکاری مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تیم امید آفرینان مهندسی آینده نخستین رویداد چاپ زیستی کشور در حال برگزاری است. رویدادی که هدف آن گسترش هر چه بیشتر فناوری چاپ زیستی، آشنایی با پتانسیل های موجود در کشور، هم افزایی تیم های فعال جهت بهره برداری و تجاری سازی فناوری های مرتبط با آن است. در این رویداد دستگاه چاپگر سه بعدی زیستی و ملزومات آن در اختیار تیم های مستعد دانشگاهی که به این دستگاه دسترسی نداشتند قرار می گیرد تا تیم ها و فعالان این حوزه بدون درگیر شدن با چالش های پیش رو فعالیت کنند. در این صورت و با کسب تجربه این افراد می توانند به دانش پرینت دست یابند و گام هایی رو به جلو بردارند. مراسم پایانی این رویداد 29 خرداد ماه سال جاری با حضو فعالان، محققان و سرمایه گذاران برگزار می شود.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search