آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

کیت ضد درد تولید شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با تلاش محققان داخلی؛

کیت ضد درد تولید شد


محققان ایرانی موفق به تولید نوعی کیت ضد درد و ترمیم کننده بافت شدند. ایران با تلاش این محققان در جایگاه سوم تولید این محصول پس از آمریکا و آلمان قرار گرفت.

این کیت با نام «اتوکین پی آر پی» با هزینه ای بسیار کمتر از نمونه های خارجی در داخل تولید می شود تا همگان قادر به استفاده از آن باشند. این کیت به صورت کاملا بومی توسط متخصصان ایرانی شرکت فناور نوآوران سلامت ارژنگ تولید شده است.

محمد حسین ارژنگیان مدیر عامل این شرکت فناور ضمن اشاره به این موضوع که این محصول با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است بیان کرد: اتوکین تراپی برای درمان بیماری های مفصلی کاربرد دارد. این تکنیک درمانی دارای اثر ضد درد و تسکین بالایی است. فرآیند التهابی مزمن را متوقف می کند و از طول عمر درمانی بالایی برخودار است. در اکثر بیماران به ویژه آرتروز مفصل زانو و لگن بسیار موثر است. تولید این کیت منحصر به دو کشور آمریکا و آلمان بود اما با تلاش محققان کشورمان ،ایران جایگاه سوم تولید این محصول در جهان را به خود اختصاص داد.

وی به مزیت های این محصول نسبت به نمونه خارجی اشاره کرد و گفت: استفاده از لوله های شیشه ای صیقلی به جای سرنگ پلاستیکی در فرآیند خونگیری، انکوباسیون و استحصال فرآورده آزادسازی سیتوکین های خون را سرعت می بخشد و معایب وجود میکروپلاستیک را که نمونه های خارجی با آن درگیرند را از بین برده است.

ارژنگیان ادامه داد: همچنین همراه سازی متد پی آر پی در کنار اتوکین تراپی نیز دارای مزیت هایی است. بازسازی مفاصل در کنار کاهش درد به دلیل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت در مرحله نهایی درمان در این روش رخ می دهد. در حالیکه نمونه وارداتی صرفا درد را کاهش می دهد. همچنین هزینه پایین رقابتی کیت اتوکین در کنار اثربخشی بالای آن مزیت رقابتی برای محصول ایجاد کرده است.

وی در بخش بعدی درباره پی آر پی نیز توضیحاتی ارائه داد و ابراز کرد: پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی چیزی نیست جز حجمی از پلاسمای خود فرد که غلظت پلاکت آن بالاتر از حد پایه است. این فراورده طی یک فرآیند جداسازی از خون تازه و لخته نشده تهیه می شود. به علت غنی بودن پی آر پی از پلاکت های حاوی فاکتورهای رشد و کارایی آنها در بهبودی بافت های آسیب دیده استفاده از پلاکت ها در ترمیم بافت های آسیب دیده و بهبود روندهای درمانی گوناگون متداول شده است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search