آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

حسگر بیولوژیکی تشخیص سریع مواد مخدر ساخته شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

توسط یک استارتاپ داخلی؛

حسگر بیولوژیکی تشخیص سریع مواد مخدر ساخته شد


ساخت حسگر بیولوژیکی برای تشخیص مواد مخدر جامد و مایع اقدامی است که توسط یک استارتاپ انجام شده است.

جابه جایی و خروج مواد مخدر از کشورها همواره از موضوعات دغدغه سازبه شمار می رود. در کشورهای خارجی از حسگرهایی برای شناسایی و تشخیص مواد مخدر استفاده می شود.در کشورمان هم با تلاش محققان در یک استارتاپ ،حسگر بیولوژیکی برای تشخیص مواد مخدر جامد و مایع تولید شد. قابلیت انعطاف پذیری از یک ماده مخدر به ماده دیگر همچنین تشخیص مورفین با حساسیت بالا از مزیت های این حسگر است.برای مخدرهایی همچون کدئین و سایر مخدرهای صنعتی و سنتی هم کاربرد تشخیصی دارد. این حسگر علاوه بر این می تواند موادمخدری که به شکل گاز یا جامد باشد تشخیص دهد. پایه کار آن نیز بر اساس نانو ذرات اپتیکی است که از خاصیت بالای این ذرات با تغییر و ایجاد نوآوری برای تشخیص مواد استفاده می شود.


به گفته عالم عابدینی یکی از بنیانگذاران این استارتاپ، این حسگر بیولوژیکی برای نخستین بار در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده و تمام تست های کاربردی آن نیز با موفقیت انجام شده است.

عابدینی همچنین عنوان کرد: می توان از این حسگر در مکان هایی همچون آزمایشگاه، فرودگاه، زندان و گمرک و تمام مکان هایی که امکان ورود و خروج مواد مخدر در آن وجود دارد، استفاده کرد. البته با این حسگر مواد جامد آغشته به مواد مخدر نیز تشخیص داده می شود. در مواردی شاهد بودیم که برای خروج مواد مخدر از کشور فرش یا هر وسیله جامدی دیگر را به این مواد آغشته کردند تا بعد از خروج آن را بازیابی کنند اما با این حسگر می توان آن را تشخیص داد.

عابدینی همچنین جذب سرمایه گذار را مرحله ای برای تجاری سازی این محصول دانست و گفت: برای آشنایی در روش های جذب سرمایه گذار در دوره های پیش شتابدهی مرکز فناوری همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت کردیم. حضور در این دوره ها آگاهی استارتاپ ها را برای جذب سرمایه گذار و توسعه بازار محصول افزایش می دهد.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search