آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

زمینه ایجاد بانك اطلاعاتي پهپادهاي غيرنظامي فراهم شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از اهداف ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،

ایجاد بانک اطلاعاتی پهپادهای غیرنظامی است تا به کمک این بانک، ايمني كليه پروازها در فضاي كشور فراهم شود.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با تهیه دستورالعمل عملياتي وسايل پرنده بدون سرنشين كنترل از راه دور به دنبال تحقق اهدافی چون «نظارت بر فعاليت پروازي پهپادها با كاربرد غيرنظامي» و «توسعه زيرساخت هاي مناسب برای استفاده از مزاياي بكارگيري پهپادهاي غيرنظامي» است.

همچنین «ارتقاء ايمني كليه پروازها در فضاي كشور»، «ساماندهي عمليات پرواز پهپادهاي غيرنظامي به منظور پيشگيري از بروز سوانح احتمالي و ايجاد مخاطرات امنيتي» و «ايجاد بانك اطلاعاتي پهپادهاي غيرنظامي در كشور» از دیگر اهداف این طرح است.

دامنه كاربرد اين شيوه نامه در خصوص فعاليت پهپادها برای پهپادهای عمومي، آموزشي، تفريحي و سرگرمي و خدماتي اجرایی می شود.

این پهپادها در حوزه های مختلفی چون «پايش عبور و مرور زميني و دريايي»، «مقابله با آتش سوزي»، «تجسس، نجات و امدادرساني»، «پايش شرايط جوي و آب و هوا»، «پايش اقدامات مرتبط با بلاياي طبيعي زلزله، سيل، آتش سوزي، طوفان و غیره»، «حفاظت از محيط زيست» و «خدمات كشاورزي» کاربرد دارند.

«زمين شناسي و اكتشاف معدن»، « فيلمبرداري، عكسبرداري و نقشه برداري»، «پايش خطوط آب و برق و گاز»، فعالیت های علمي و تحقيقاتي»، « حمل بار و پست» و « ديگر خدمات تفريحي،گردشگري، ورزشي مورد تاييد سازمان تحقيقاتي» از دیگر کاربردهای این پهپادهای غیرنظامی است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search