آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

زیست‌شناسی مصنوعی در مسیر توسعه قرار گرفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زیست شناسی مصنوعی در مسیر توسعه قرار گرفت

زیست شناسی مصنوعی حوزه ای نوپا است که پیشرفت آن نیازمند شتاب در تحقیقات است. مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت ها در این حوزه را با انجام مطالعه ای جامع آغاز کرده است.

یکی از حوزه های جدید تحقیقات بیولوژیکی زیست شناسی مصنوعی است که از حوزه های همگرا محسوب می شود. این حوزه تلفیقی از رشته های مختلف و متنوع همچون زیست شناسی، شیمی و فیزیک است. محققان این حوزه ها گرد هم می ایند تا در تعامل و تبادل با یکدیگر زمینه پیشرفت این حوزه را فراهم کنند.

 

با توجه به نوپا بودن این حوزه مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه ورود داشته و اقداماتی برای ارتقاء آن انجام داده است که می توان به انجام مطالعه جامع در مورد این فناوری اشاره کرد. این مرکز وضعیت این حوزه را در دنیا مورد بررسی قرار داده است تا با برنامه و نقشه ای مشخص اقدامات لازم را در ایران انجام دهیم.

به گفته علی محمد سلطانی رییس مرکز فناوری راهبردی همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نتایج این تحقیقات برای تعیین نقشه راه حوزه زیست شناسی مصنوعی کاربرد دارد. البته در تعامل و همکاری با ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد ترسیم نقشه راه این حوزه را داریم تا در سال جاری شاهد ارتقاء فعالیت ها در این زمینه باشیم.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search