آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

توسعه داروی مهارهپاتیت A

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوعی ترکیب که عمدتا برای درمان

سرطان سر و گردن کاربرد دارد، می‌تواند به عنوان یک مولفه کلیدی در درمان عفونت ویروس هپاتیت نوع A عمل کند.
به التهاب کبد، هپاتیت گفته می‌شود. التهاب کبد می‌تواند به فیبروز، سیروز یا سرطان کبد منجر شود. ویروس هپاتیت مهمترین عامل بروز این بیماری است، ولی عفونت‌های دیگری مانند مواد سمی (مصرف الکل و مواد مخدر) و بیماری‌های خود ایمنی نیز از دلایل ابتلا به هپاتیت محسوب می‌شوند.
تاکنون پنج ویروس اصلی هپاتیت شناخته شده است که به عنوان هپاتیت نوع A، B، C، D و E شناخته می شوند. احتمال سیروز کبدی و سرطان در دو نوع B و C بیشتر است. هپاتیت نوع A و E معمولا بر اثر مصرف آب و غذای آلوده ایجاد می‌شوند. هپاتیت نوع B، C و D معمولا نتیجه تماس با مایعات آلوده بدن هستند.
بر اساس آمار منتشر شده در این مطالعه، سالانه حدود 1.5 میلیون نفر به هپاتیت نوع A مبتلا می‌شوند و تعداد قابل ملاحظه‌ای از بیماران جان خود را از دست می‌دهند.
محققان به تازگی چهار آنتی‌بادی خنثی‌کننده ویروس هپاتیت A را معرفی‌کرده‌اند که با غیرفعال‌کردن توانایی ویروس در اتصال به سلول میزبان، این عفونت را مهار می‌کند. در واقع این دستاورد با مطالعه دقیق ساختار ویروس هپاتیت A با استفاده از میکروسکوپ الکترونی حاصل شده است. سپس با استفاده از مدل‌سازی‌های مولکولی یک مهارکننده به نام golvatinib شناسایی شده است.
محققان معتقدند ترکیب روش های تجربی و محاسباتی در طراحی داروهای موثر برای درمان هپاتیت موثر است.
نتایج این مطالعه در نشریه PLOS Biology منتشر شده است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search