آژمان مهاجر ویزای کانادا شینگن تضمینی فوری مالتی توریستی تحصیلی کاری اقامت دائم دانشجویی

اخبار فناوری های نوین

دختران منجم در شفق گرد هم می‌آیند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موضوع فعالیت «زنان و دختران در علم نجوم»

یکی از پروژه‌های جهانی اتحادیه بین‌المللی نجوم (IAU) است که به مناسبت صد سالگی این اتحادیه معرفی شده است.
«ندا جعفری» خاطرنشان کرد: در حوزه المپیاد نجوم هر ساله حداقل یک دختر در ایران به مرحله جهانی این المپیاد راه می‌یابد که علاقه‌مندی و فعالیت دختران در این حوزه را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: از هر 10 نفری که در ایران به المپیاد نجوم راه می‌یابند 9 نفر پسر و یک نفر دختر است که باید برای رفع این مشکل و ترغیب دختران به فعالیت بیشتر در این عرصه فرهنگ‌سازی شود.
جعفری راه‌اندازی این همایش را گامی در جهت فرهنگ‌سازی در این زمینه آشنا کردن عموم مردم به فعالیت‌ها زنان در حوزه نجوم عنوان کرد.
وی ‌صدمین سالگرد اتحادیه بین‌المللی نجوم را بهانه‌ای برای اشتراک‌گذاری دانش و آموخته‌های نجومی، فراهم کردن لذت تماشای آسمان برای همه و بودن کنار یکدیگر در زیر یک آسمان عنوان کرد.
همایش دختران منجم به همت مرکز نجوم آوا استار و با همکاری انجمن نجوم ایران و کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو ‌تدارک یافته است.

logonokhbegan6.png
logo-samandehi

پیام مدیر

سامانه بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان برای شما کاربران عزیز ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. شما می توانید با مراجعه به سامانه نوآوران و نخبگان نسبت به ثبت طرح و ایده های خود اقدام فرمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی با شماره تلفن09302740763 در ارتباط باشید. ما صمیمانه در کنار شما خواهیم بود

 

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 بانک اطلاعات نوآوران و نخبگان. All Rights Reserved.

Search